12. SINIFLAR ÜNİVERSİTE HAZIRLIK

Ve işte final yılı.. 12. sınıf öğrencilerimize son uyarılar. Bilgi bu yıl hiç önemli olmadığı kadar önem taşıyor ve siz bu bilgiye sahip olmalısınız. Çok aşamalı yeni sınav sistemi sizlerin yetenek ve gelişimlerini daha verimli bir şekilde ölçüyor ve meslek seçimi konusunda sizden bilginizi ispat etmenizi bekliyor. Bu yıl hangi puan türünde sınava gireceğiniz belli, mesleğiniz belli, idealleriniz belli ve yol haritanız ESÜYEM tarafından çizilmiş durumda. Hedef odaklı çalışma sistemimizle son dokunuşları yapıyor ve sizlere özgürce ders seçme dolayısı ile eksikliğini hissettiğiniz derslere odaklanma opsiyonu sunuyoruz. 9-10 ve 11. sınıflar süresince aldığınız derslerdeki eksikleri hızla gideriyoruz. YGS'ye tamamen hazırsınız ve LYS ile ilgili son düzenlemeleri ilave soru çözüm tekniklerine değinerek sistemli bir şekilde gözden geçiriyoruz.. 

Artık 12. sınıf öğrencisi olarak sorulan çoğu soruyu yanıtlayabilme yeteneğine kavuşuyoruz. Bu yıl öğrencimiz öğrenmekten çok çözüme yorum getirme ve soru üzerinde alternatifler üretebilme kapasitesini geliştiriyoruz. Hangi türde soru gelirse gelsin öğrencimiz bu soruların üstesinden gelebilecek bilgi seviyesine ulaşıyor. Ege Sistem (ESÜYEM) ismi işte bu yetenek sayesinde markalaştı.

 

YGS-LYS (Hafta İçi) ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINIFLARIMIZ

Düzey Belirleme Sınavı : 25 EYLÜL 2017 PAZARTESİ
Program Başlangıcı : 25 EYLÜL 2017 PAZARTESİ
Program Bitişi : 6 HAZİRAN 2018 ÇARŞAMBA
Ders Günleri : Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe
Ders Saatleri : 09:00 – 13:00 (5 Ders) YGS
09:00 – 12:00 : (4 Ders) LYS

Detaylar :

Toplam Ders Sayısı : 640
Ders Lokasyon : İzmir - Güzelyalı
6 Kişilk Teknolojik Sınıflar
Kişisel gelişim eğitimi : (koçluk)
Haftada 3 adet birebir.

YGS deneme sınavı 10 adet (2 adet ÖZDEBİR)
LYS deneme sınavı 16 adet (2 adet ÖZDEBİR)
NOT:Tüm deneme sınavlarları Türkiye genelidir.

YGS-LYS (Hafta Sonu) ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINIFLARIMIZ

Düzey Belirleme Sınavı : 14 AĞUSTOS 2017 PAZARTESİ
Sabah: 08:30 – Öğle : 13:20
Program Başlangıcı : 15 Ağustos 2016
Program Bitişi : 14 Haziran 2017
Ders Günleri : Cumartesi – Pazar

Ders Saatleri

CUMARTESİ

09:00 - 13:50 (6 Ders) TM Grubu
14:00 - 18:50 (6 Ders) FM Grubu

PAZAR

09:00 - 13:50 (6 Ders) FM Grubu
14:00 - 18:50 (6 Ders) TM Grubu

Detaylar:

Toplam Ders Sayısı : 624
Ders Lokasyon : İzmir - Güzelyalı
Haftada 2 gün sabit etüt programı : (17:00 - 19:20) Çarşamba-Perşembe günleri
6 Kişilik : Teknolojik Sınıflar
Haftada 3 adet birebir : (1 birebir 40 dakika)
Kişisel gelişim eğitimi : (koçluk)
YGS deneme sınavı 12 adet : (2 adet ÖZDEBİR)
LYS deneme sınavı 14 adet : (4 adet ÖZDEBİR)
Tüm deneme sınavları : Türkiye genelidir.

ESÜYEM olarak 12. sınıfta eğitim alan gençlerimize neler sağlıyoruz?

1- Tüm hazırlıkların bitmesi gerektiği bir yıldayız. Birinci kuralımız öğrencilerimizin zamanı etkin, verimli ve doğru şekilde kullanmayı öğrenmeleri. İkinci kuralımız her yıl için yinelediğimiz çalışma disiplini. Her iki önemli konuyu ESÜYEM'de sizlere kazandırmakla işe başlıyoruz. Sizlere vereceğimiz bilgileri net bir biçimde ifade etmeniz hem sizin hem de bizim başarımız olacak. Çünkü biz yelpazesi geniş bir aileyiz.

2- Bulunduğunuz sınıf, çok hızlı bir şekilde eksiklerinizi kapatacağınız, kalan zamanın büyük bir bölümünde de LYS ile ilgili tüm egzersizleri sorunsuz bir şekilde yapmanızı gerektiren bir sınıf. Hala öğrenme noktasında olduğunuzu hissediyorsanız, çok sıkı bir takviye ile 9 - 10 ve 11. sınıftaki tüm eksiklerinizi kapatıp, hızlı bir hareketle bir an önce LYS denizine açılmanız gerekiyor.

3- Bu noktada artık YGS'yi sizlerin diliyle "çantada keklik" olarak görmemek gerekiyor çünkü YGS sizin için baraj değil, içinde %40 lık bir hazineyi barındıran önemli bir hedef. Bunu aklımızdan çıkarmıyoruz. Bu sırada yapacağınız bol bol egzersizlerle de LYS'de elimizi güçlendirirken artık meslek tercihlerimiz yerine oturuyor. ESÜYEM'in deneyimli kitap yazarı kadrosunda yer alan uzman rehberlik öğretmenlerimiz sizler için uygun olan mesleklerin seçimi konusunda her an yanınızda olacak.

4- İdealinizdeki meslek tercihinize ulaşmak için kendinize olan özgüveniniz artık tam ve karşınıza çıkacak her sınav sizde bulmaca tadı bırakıyor. Sınava hazırsınız. Maraton olarak adlandırılan sınavlar size adeta deneme sınavı gibi geliyor. Sınav gününü endişeyle beklemek yerine, sınava bir an önce girmek için can atıyorsunuz. Disiplinli, sistemli bir çalışma, özgüveniniz ve öğretmenlerimizin tecrübesiyle bir araya geliyor, sınavlar artık sizin için çocuk oyuncağı. Biz, 12. sınıf öğrencimizi bu şekilde tanımlıyoruz.

5- Hedef odaklı çalışma sistemimizle öğrencilerimiz aldıkları tüm dersler ve konular itibarıyla, 9., 10., 11. ve 12. sınıflar arasında bütünlüğü sağlıyorlar. Öğrencilerimiz için Fizik tek bir Fizik, Türkçe tek bir Türkçe. İşte bu noktada kazandıkları bilgi, üniversite sınavlarında yanıt kağıtlarına dökülüyor.

6- Okuldaki başarı dereceniz Orta Öğretim Başarı Puanınızı direkt etkileyecektir ve bunu hep dile getiriyoruz. Bu sebeple üniversite sınavlarına hazırlanayım derken okulu ihmal etme hatasına düşmemek gerekiyor. 9, 10 ve 11. sınıftaki üstün başarı çizgimizi 12. sınıfta da korumamız, takdir, teşekkür ya da ilk 10 gibi dereceleri kazanmamız gerekiyor.

7- ESÜYEM'de son üç yılın genel bir tekrarını alıyoruz ve YGS ile ilgili son dokunuşları yapıyoruz. LYS sınavları ile ilgili tercihlerimiz  çok açık ve net. Sınava hazırız ve sınavdan endişelenmiyor, sınav gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. ESÜYEM öğrencisi olmanın ayrıcalığını bu yıl da yaşıyoruz.