BİZ KİMİZ?

EGE SİSTEM ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME MERKEZİ'nden

CAMPUS EGE'ye

   

Bir Tarih Yazılıyor...

Yer, İzmir Konak Saray İş Hanı B blok. Günlerden 1 Nisan 1988, Cuma. 3. katta İstiklal Marşı'nı coşkuyla okuyoruz. Kırmızı kurdeleyi İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı rahmetli İsmail Sivri kesiyor. Hepimizde tatlı bir telaş. Ege Sistem Dershaneleri öğretime başlıyor. Aslında 1 Nisan 1988 Cuma günü, "Kaliteli bir yaşam için, önce kaliteli bir eğitim" ilkesinden yola çıkan öğretmenler tarafından yazılacak bir tarihin ilk günü. Öyle bir tarih ki 22 yıl boyunca on binlerce gencin kaderini belirleyecek bir tarih.

Çok Heyecanlıyız...

Bizler o tarihte 17 - 18 yaşlarında üniversiteye giriş maratonuna hazırlanan İzmir Fen Lisesi, İzmir Atatürk Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, Amerikan Lisesi, Kız Lisesi gibi liselerin öğrencileriyiz. Anne babalarımızın çalışma arkadaşları olan Ege Sistem Dershaneleri öğretmenlerinin bu girişimi bizleri çok heyecanlandırıyor, gurur duyuyoruz onlarla ve onların öğrencisi olmakla. Başka dershanelere giden arkadaşlarımız bizleri kıskanıyor. Çünkü bizim Ege Sistem'de yakalayacağımız başarıyı görebiliyorlar. "Daha iyi bir üniversiteyi kazanabilmek için acaba bu sene tercih yapmasak da 1 yıl da Ege Sistem'le mi hazırlansak" diye soranlar bile oluyor. Öyle ya kaderimiz, seçeceğimiz bölümle değişecek. İş, işe bağlı eş, yaşam biçimi, kariyer. Hepimizin geleceği böyle şekillenmedi mi?

ESD Kabına Sığmıyor...

Ege Sistem öğretmenleri öyle bir başarı yakaladılar ki ne öğrencileri, ne de başarıları Konak'a sığdı ve 23 Şubat 1993'te Pasaporttaki binalarına taşındılar. Yetmedi, 2 Aralık 1991'de Kıbrıs Şehitleri'nde bulunan Alsancak şubesini hizmete soktular. 8 Ekim 1997'de İzmir'in eğitim kalitesini Manisa'ya ve 30 Haziran 2003'de de Torbalı'ya taşıdılar. Ege Koleji de onların eseridir. İzmir'de dershanecilik kavramı onlarla hayat buldu, rekabette centilmenliği onlar gösterdi. Onlar saygınlık ve eğitimde kalitenin sembolü oldular.

Sadece İzmir'in Değil Türkiye'nin Eğitim Kadrosu

Bu kadro 19 yılda üniversite sınavlarında 7 Türkiye birincisi, 3 Türkiye ikincisi, 5 Türkiye üçüncüsü çıkardı; ilk 10'a 48 öğrenci soktu, binlerce öğrencisini ilk 500'e taşıdı ve yine binlerce öğrencisini yüksek puanlarla istedikleri bölümlere yerleştirdi. Bu başarıların hepsi belgeli. Tüm öğrencileri, meslektaşları, tüm Türkiye bu başarıya tanık. Yayınları bütün Türkiye'de kullanıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı onlara onur belgesi verdi. Öyle ki diğer illerde bulunan veliler, kendi çocuklarına eğitim vermeleri için, "Kaliteli bir yaşam için, önce kaliteli bir eğitim" ilkesinden yola çıkan bu öğretmen grubunu kendi illerine davet etti. Ünleri tüm Türkiye'ye yayıldı..

Ege Sistem Bir Efsanedir...

Evet, Ege Sistem bir efsanedir. Her zaman ekonomik kazancı değil, eğitim ve öğretimi birinci plana alan, bugün Türkiye'nin birçok yerinde ve kurumunda başarıyla çalışan önemli kişileri yetişirmiş idealist öğretmenlerin görev aldığı çağdaş İzmir'den tüm dünyaya ışık saçan bir efsane. Öyle ki adı günümüzde çeşitli kurnazlıklarla kullanılan bir efsane.

Onlar Eğitimin Kitabını Yazdı...

Ege Sistem Dershaneleri kurucuları ve bölüm başkanları olarak onlar birer yazar. 40 yıllık birikim ve deneyimlerini yansıtan derslerinin kaynak kitaplarını yazdılar. Onlar artık öğrencilerine kendi kitaplarından ders vermeye başlıyorlar. Bugün kitapları tüm Türkiye'de satılıyor, meslektaşları bu kitapları kaynak olarak kullanıyor. Genç öğretmenler bilgi ve birikimlerini bu kitaplarla geliştiriyorlar. Yukarıda da belirttiğimiz gibi onlar bu işin kitabını yazdılar.

Ve Efsane Geri Döndü.

Ege Sistem Dershaneleri 19 yıl bilginin sevgiyle sunulduğu, deneyim ve teknoloji ile bütünleştiği bir kurum olarak zirvedeki başarısını sürdürdü. Bugün de etkin, dinamik, deneyimli, sevecen öğretmenleri ve bu öğretmenlerin yazdığı özgün, bilimsel kitapları ile gençlerimizin ve ailelerin güven kapısı olmaya devam edecek. Biz, geleceklerini şekillendirecek bir üniversiteye girmek için uğraşan gençlerimize hem gerekli bilgi ve teknikleri kazandırmak hem de rehberlik etmek için ailelerle elele çalışmaya hazırız; çünkü biliyoruz ki "gençlerimiz bizim geleceğimizdir".

4 yıllık bir aradan sonra efsane 2010'da geri döndü. Bu işin kitabını yazan profesyoneller olarak 1989'dan beri yurtiçi ve yurtdışı eğitim sektörünün lider markası Deren Koray'da bir araya geldiler. İzmir'de eğitim bu birleşmeyle boyut değiştirdi. İzmir hiçbir kurumda bulamayacağı kadar zengin eğitim seçeneklerine ulaştı. "Ege Sistem" adı Ege Sistem Üniversite Yerleştirme Merkezi'nde, ESÜYEM'de yaşam buldu.

İzmir Butik Dershanede Teknolojinin Adı: CAMPUS EGE

İzmir'de eğitim ve insana yatırım yeniden tanımlanıyor. İzmir üniversite hazırlıkta özlediği eğitim kalitesine bundan böyle Campus EGE adıyla da kavuşacak. Şirketler grubumuzun çeyrek asırlık yurtdışı deneyim, sahip olduğu grup okulları, uluslararası vizyon ve kalite çizgisi bu yeni oluşumu beraberinde getirdi. Campus EGE'de butik dershanecilik yeniden tanımlandı. 40 yıllık birikim, teknoloji ile Campus EGE'de burada harmanlandı.

7/24 Sınav ! İnternet nerede, Butik Dershanen Orada !

Şimdilik İzmir'de, yakında tüm Türkiye'de dijital yayıncılığın ve teknolojik altyapının temellerini atıyoruz. Artık öğrencilerimiz, kitap yazarı kadromuzun hazırladığı soruları internetten çözüyor. İstedikleri zaman sınav oluyorlar, alıştırma yapıyorlar. Kitap yazarı kadromuza anında ulaşabiliyorlar. Konu analizlerini anında görüntüleyebiliyorlar ve gelişimlerini online takip ediyorlar. Öğrencilerimiz süreli yayınları beklemek zorunda kalmıyor, teknolojik altyapımızı kullanıyorlar. Yazar kadromuzla üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz, ücretsiz sunduğumuz tablet PC'leri ile butik dershanelerini yanında taşıyorlar.

İlkler Bizimle Geldi, Gelmeye Devam Edecek

Her grup şirketimiz gibi ESÜYEM de takip ve taklit edilen bir marka olduğu için bundan sonraki tüm çalışmalarımızı CAMPUS EGE çatısı altında teknolojik altyapımız ve yenilenen mekanımızda daha da gelişerek sürdüreceğiz.

İlkler ve yenilikler daima bizden geldi ve gelmeye de devam edecek...